Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?

Sypialnia urządzona w stylu skandynawskim jest niezwykle przytulna. Królują w niej jasne barwy, naturalne materiały i nastrojowe oświetlenie. Dominują tutaj drewniane elementy wyposażenia, bielone deski podłogowe i kolorowe dodatki, które ożywiają wnętrze. O czym należy pamiętać podczas urządzania własnej sypialni w stylu scandi?

Twoja skandynawska sypialnia

Centrum sypialni przeznaczone jest na duże i wygodne łóżko w stylu skandynawskim, które warto przyozdobić jasnymi poduszkami i narzutą. Natomiast po obu stornach łoża zaleca się ustawić lampki, które wprowadzą nastrojowe światło wieczorem.

Godną polecenia opcją jest postawienie lampy stojącej czy też powieszenie lampy nad szafką nocną czy nad łóżkiem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób lubiących czytać przed zaśnięciem. Gdy przyjdą chłodniejsze dni, warto zainwestować w miękkie i puchowe dywany po każdej stronie łóżka, dzięki czemu po wstaniu rano z niego uniknie się nieprzyjemnego kontaktu z zimą podłogą.

W sypialni urządzonej w stylu scandi nie powinno zabraknąć także szafy. Najlepiej sprawdzą się proste meble z gładkimi frontami lub przeszkleniami. Najodpowiedniejszymi kolorami są szary, beżowy i biały. Wnętrze warto ożywić wyrazistymi akcentami typu kolorowa grafika, narzuta, poduszki, kwiaty, doniczki, zasłony czy abażur. Mile widziane są także wiklinowe pojemniki, napisy w formie obrazków, naklejki ścienne, wazony. Świetnym dopełnieniem wystroju skandynawskiego są dodatki w kolorze czarnym, grafitowym, rudym i brązowym.

Sypialnia w stylu skandynawskim to miejsce idealne do wypoczynku. Gdy nadchodzi wieczór nie marzymy przecież o niczym innym jak o położeniu się do wygodnego łóżka w przytulnym pomieszczeniu i zrelaksowaniu się w spokoju. Jako, że nie ma tutaj zbędnych bibelotów ani męczącego natłoku, nic nie rozprasza naszej uwagi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s