Aranżacja wnętrza – białe meble

Białe meble są ponadczasowe i eleganckie, nadają pomieszczeniom niepowtarzalny charakter i optycznie zwiększają pokój. Nie każdy jednak wie, z czym najlepiej jest takie meble łączyć, jaki kolor ścian oraz dodatki wybrać, aby wszystko tworzyło zgraną, harmonijną, dobrze wyglądającą całość.

Jaki kolor ścian wybrać do białych mebli?

Biel jest kolorem bardzo uniwersalnym – mogłoby się wydawać, że do białych mebli pasuje każdy kolor ścian. Jest jednak kilka zasad, którymi warto się kierować podczas wyboru koloru farby – dzięki nim białe meble będą się w pomieszczeniu prezentowały znacznie lepiej.

Klasyczną urodę bieli najlepiej podkreślają chłodne, stonowane odcienie – szarości, granaty czy błękity. Mogą to również być odcienie ciepłe – niektórzy właśnie w otoczeniu takich czują się najlepiej – jednak warto wybrać te, które nie są szczególnie jaskrawe i nie rzucają się w oczy. Najlepiej sprawdzą się brązy lub beże. Wyjątkiem jest intensywna czerwień, która pasuje do białych mebli, a także ściany czarne – to nietypowe połączenie ma swoich zwolenników wśród miłośników nowoczesnych rozwiązań.

Z czym najlepiej łączyć białe meble?

Meble w kolorze białym pozwalają uzyskać bardzo różnorodne efekty w pomieszczeniach. Ich ogromną zaletą jest bowiem to, że są bardzo neutralne. W połączeniu z elementami wykonanymi ze szkła i metalu białe meble nadadzą pomieszczeniu wygląd nowoczesny i minimalistyczny. Jeśli do takich mebli zostanie dołączona drewniana podłoga, dodatki wykonane z naturalnych materiałów i długie zasłony, wnętrze stanie się bardzo przytulne.

Ci, których nie do końca przekonuje czysta, sterylna biel mebli, mogą łatwo przełamać ją, wykorzystując kolorowe narzuty lub poduszki. Wystarczy położyć taki element na białej kanapie lub fotelu, aby jej biel przestała aż tak rzucać się w oczy.

Advertisements

One thought on “Aranżacja wnętrza – białe meble

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s