Cegła we wnętrzu – o czym pamiętać podczas aranżacji wnętrza

Cegła – ten materiał, jeszcze do niedawna uznawany za “surowy”, zyskuje coraz większą popularność jako element wystroju wnętrz. Szczególnie chętnie wykorzystywana jest czerwona cegła, będąca wyjątkowo wyrazistym i nadającym charakteru materiałem. Odpowiednio wykorzystana cegła może nadać wnętrzom ciekawy, niebanalny wygląd, a nawet sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. W jaki sposób urządzić wnętrze z cegłą?

O czym należy pamiętać urządzając wnętrze z cegłą na ścianach

Choć cegła na ścianie jest dekoracją wyjątkowo efektowną, przy korzystaniu z niej należy przede wszystkim zachować umiar. Całe ściany wyłożone cegłą przytłoczą pomieszczenie i nadadzą mu ponury, nieprzyjemny wygląd. Najlepiej jest zdecydować się na pokrycie cegłą jednej ściany lub jednego elementu – na przykład kominka lub ozdobnego okna.

Cegły na ścianie wymagają zrezygnowania z wyrazistych dekoracji pozostałych ścian – same w sobie są już bowiem wystarczająco wyraziste. Ponadto, cegła doskonale pasuje do powierzchni jednolitych i gładkich – warto mieć to na uwadze, wybierając meble oraz dodatki.

Cegły na ścianie – rozwiązanie mające wiele zalet

Ceglane ściany zyskują wielu zwolenników między innymi dlatego, że wykorzystanie cegieł na ścianach niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim, jest to materiał niezwykle wytrzymały – niestraszne mu zmiany temperatury, ogień, zimno czy wilgoć. Doskonale sprawdzi się więc w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka. Ponadto, utrzymanie ściany zdobionej cegłą w czystości z reguły nie sprawia problemów.

Cegła jest doskonałym izolatorem cieplnym oraz akustycznym – dlatego też doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach położonych w pobliżu ruchliwych ulic. Materiał, z którego jest wykonana – glina – wytwarza w pomieszczeniach specyficzny, korzystny dla człowieka mikroklimat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s