Pastelowa aranżacja pokoju dziecka

Remont i aranżacja dziecięcego pokoju stanowią nie lada wyzwanie. Dopasowanie gustu rodziców do gustu malucha może być bardzo trudne.  Decydując się na wyznaczenie dziecku własnej przestrzeni, warto dopasować wnętrza do ponadczasowego stylu skandynawskiego.

JAK ZAARANŻOWAĆ DZIECIĘCY KĄT W STYLU SCANDI?
Proste i minimalistyczne wnętrza kojarzą nam się z surowością oraz brakiem przytulności. Decydując się na ten styl, w miejscu takim jak pokój dziecka – warto zainwestować w ożywiające wnętrze dodatki.

Podstawą stylu skandynawskiego są jasne kolory ścian. Barwami odpowiednimi dla dziecięcego azylu będą rozbielone barwy pastelowe. Brzoskwiniowy, a także miętowy to świetny wybór dla pokoju przeznaczonego dla dziewczynki. Mały mężczyzna ucieszy się z koloru błękitnego, szarego oraz białego.

Jeżeli posiadamy meble z wcześniejszej dekoracji pokoju, to dobrym pomysłem będzie ich odnowa, połączona z przemalowaniem na kolor biały. Nic tak nie ożywia wnętrza, jak białe akcesoria meblowe. Wprowadzą one do wnętrza spokój oraz harmonię, tak potrzebną w codziennym życiu naszej pociechy.

DODATKI, KTÓRE OŻYWIĄ WNĘTRZE
Monochromatyczny pokój dziecka warto ożywić wesołymi dodatkami. Pamiętajmy, że styl skandynawski nie neguje dodatków. Ich rola, w wnętrzu powinna jednak być ograniczona. Zbyt duża feeria barw sprawi, że cały ustalony dzięki meblom i ścianom porządek legnie w gruzach.

Kolor do wnętrza warto wprowadzić przy pomocy kolorowych poduszek, oraz pledów. Gruba faktura poszewek, czy koców doda dziecięcemu pokojowi domowego ciepła. Również ekspozycja książek lub dziecięcych przytulanek, wprowadzi element przytulności.

Aranżacja dziecięcego pokoju to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie stawiane jest przed rodzicem. Decydując się na dekorację kącika dziecięcego warto postawić na ponadczasowość. Dzieci podobnie jak dorośli zmieniają swoje zdanie diametralnie i za kilka miesięcy pokój oblepiony różowymi kucykami może okazać się już zbędny.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s