Styl skandynawski w Twojej łazience

Mała łazienka, często stanowi problem aranżacyjny. Mała przestrzeń sprawia, że wybrane sprzęty, oraz zajęte powierzchnie powinny być wielofunkcyjne. Umiłowanie prostoty i minimalizmu przez ludy Skandynawskie sprawiło, że są oni mistrzami w urządzaniu wnętrz charakteryzujących się małymi wymiarami.

JAK ZAARANŻOWAĆ ŁAZIENKĘ W STYLU SCANDI?
Biel, szarość oraz czerń to kolory, które najbardziej kojarzą się z stylem skandynawskim. Decydując się, na wybranie go stylem wiodącym w aranżacji naszej łazienki, pamiętajmy by zachować kolorystyczną spójność.

Do najczęściej wybieranych okładzin podłogowych należą białe kafle. Ich prostota, oraz trwałość sprawiają, że kupno tego typu kafelek staje się wieloletnią inwestycją.

Ściany, które w przestrzeni kąpielowej narażone są na ciągły kontakt z wilgocią, warto pokryć hydrofobową farbą. Dobrą alternatywą, będzie również dopasowanie kafli ściennych do kafelek podłogowych. Wybory kolorystyczne, mogą zarówno charakteryzować się monobarwnością, ale również przeciwstawnym dobieraniem odcieni.

Wybór kolorystyczny mebli powinien być dobrany do całości aranżacji. Warto, zdecydować się na jeden podstawowy kolor, który dopełni stylizacji.

DODATKI BUDUJĄCE CAŁOŚĆ
Monochromatyczność wnętrz może początkowo wydawać się nudna. Dobrym wyborem, w takim przypadku będą jednokolorowe dodatki. Do najbardziej pożądanych w tym sezonie należą ręczniki w stylu marynistycznym, oraz granatowe kotary. Pojedyncze drobiazgi, takie jak dozownik do mydła, czy zagubiona muszelka sprawią, że wnętrze nabierze przytulności i domowego charakteru.

Remont łazienki to inwestycja wieloletnia. Warto w przypadku jego przeprowadzania, postawić na ponadczasowy design, który nie znudzi nam się za kilka miesięcy. Łazienka skandynawska, stanowi tego typu wybór. Jej prostota, oraz możliwość rearanżacji przy pomocy dodatków sprawiają, że jest ona coraz bardziej popularna w Polsce.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s