Jak urządzić pokój z antresolą?

Pokój z antresolą to idealny sposób na to, aby wprowadzić do mieszkania przestrzeń. To nowoczesne rozwiązanie, które można urządzić w sposób oryginalny i nowoczesny.

O czym warto pamiętać aranżując antresolę?

Pierwszą, bardzo ważną kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo. Wyjście na piętro powinno być więc rozwiązane tak, aby nie stwarzało żadnego zagrożenia, a może nam to zapewnić solidna balustrada, zarówno na schodach, jak i na piętrze. Może ona zostać wykonana z drewna, metalu, stali nierdzewnej, szkła oraz różnego połączenia ze sobą tych materiałów. Najlepiej, aby swoim charakterem podkreślała wystrój wnętrza.

Musimy mieć także na uwadze fakt, że antresola dobrze prezentuje się w mieszkaniach wysokich. Dzięki temu wszystko jest proporcjonalne i ergonomiczne. Bardzo często pod sufitem umieszcza się sypialnię, bo warto zauważyć, że stworzenie antresoli pozwala nam na sprytne zwiększenie metrażu mieszkania. Dobrym pomysłem jest także urządzenie na piętrze niewielkiego gabinetu, gdzie w zaciszu będziemy mogli popracować.

Antresola prawdziwym wyzwaniem aranżacyjnym

Sam projekt to jednak nie wszystko, pokój z antresolą wymaga także przemyślanego układu umeblowania, wyboru stylu aranżacyjnego, a także dodatków. Na dole zazwyczaj projektuje się pokój dzienny, który stanowi strefę relaksu i może być także połączony z aneksem kuchennym. Zarówno pokój, jak i antresolę można urządzić w jasnych kolorach, aby jeszcze dodatkowo podkreślić przestronność wnętrza. Dobrym pomysłem jest zachowanie jednej stylistyki zarówno na górze jak i na dole. Jeśli więc wybieramy styl nowoczesny – powinniśmy być konsekwentni. Każde wydzielanie przestrzeni powinno być subtelne, możemy więc jedynie lekko zaakcentować granice aneksu kuchennego, strefy relaksu czy też biblioteczki poprzez kolory lub też różnice w fakturze zastosowanych materiałów wykończeniowych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s