Kawalerka w stylu skandynawskim

Jak urządzić kawalerkę w prosty i funkcjonalny, a zarazem w klimatyczny sposób? Aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim będzie tu strzałem w dziesiątkę. Wnętrze w tym stylu będzie jasne, pełne światła, ale również praktyczne i ekologiczne.

Meble w stylu skandynawskim

Sofa w stylu skandynawskim to mebel, który zaprasza do komfortowego relaksu. Zwykle jest ona miękka, duża i zajmuje centralne miejsce salonu. To tu najczęściej przesiadują zaproszeni goście, a domownicy odpoczywają. Dlatego warto zainwestować w solidną i piękną sofę. W stylu skandynawskim ważne jest wykorzystywanie tekstyliów z naturalnych tkanin, więc najodpowiedniejszym nakryciem sofy będzie coś wełnianego lub skórzanego.
Pozostałe meble takie jak szafy, szafki, stoły i krzesła aranżowane w stylu skandynawskim, powinny być drewniane. Najczęściej są one tworzone z jasnej olchy, buku lub sosny. Natomiast ich powierzchnia jest pokrywana bezbarwnym lakierem, tak aby wyeksponować sęki i słoje. Można również wybrać meble z elementami pomalowanymi białą farbą, które stworzą kontrastowy i ciekawy efekt.

Dodatki w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim znajdziemy wiele ciekawych dodatków. Do takich wnętrz będą na pewno pasować duże, miękkie i dekoracyjne poduszki, które będą ładnie komponować się z sofą.
W oknach rzadko wiesza się firanki, aby dostarczyć mieszkaniu jak najwięcej dziennego światła. Jednak również nie zabraknie tu lamp, szczególne w surowym klimacie, wiszących na długich sznurach.
Doskonałymi dodatkami w stylu skandynawskim będą również wszelkie świece, latarenki i świeczniki, które rozjaśnią płomykiem długie wieczory.
Na ścianach ładnie będą się komponować antyramy z biało-czarnym napisem lub grafiką. Idealny będzie tu również wielki, okrągły zegar, a także drewniane półki z naczyniami ceramicznymi lub cynowymi dekoracjami.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s