Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Salony połączone z aneksem kuchennym to bardzo wygodne rozwiązanie, często stosowane w niewielkich mieszkaniach lub mieszkaniach typu studio – z ogromną przestrzenią użytkową, w której brak typowego podziału na konkretne pomieszczenia użytkowe. Nie jest łatwo zaaranżować aneks kuchenny tak, by wzorcowo komponował się z wystrojem salonu.

Sprytne rozwiązania do salonu z kuchnią

Aby salon z kuchnią spełniał swoją rolę, wygodnym rozwiązaniem jest przedzielenie tych dwóch pomieszczeń niewielką ladą barową, za którą można postawić wygodne hokery. Tym sposobem uda nam się wydzielić dwa odrębne pomieszczenia, zastosować dwie różne stylizacje kolorystyczne i aranżacyjne do kuchni i do salonu, a jednocześnie – mieć z kuchni pogląd na to, co dzieje się w salonie, i na odwrót, co jest największym atutem posiadania salonu z aneksem kuchennym.

Przeczytaj: Remont kuchni – ile to kosztuje

Zamiast baru można ustawić po stronie aneksu mały stolik jadalniany – dzięki niemu również uda się wyodrębnić część typowo kuchenną i typowo salonową, swobodnie można je też rozgraniczyć kolorystycznie.

Rozwiązanie do małych mieszkań

Świetnie sprawdzającym się rozwiązaniem do niewielkich mieszkań z kuchnią i salonem w jednym, jest usytuowanie całego umeblowania kuchni pod jedną ze ścian. Wygodne szafki otwierane do góry zamocowane niemal przy samym suficie, dużo szafek nad blatem roboczym, a także niewielkie półeczki na przyprawy i drobiazgi będą wówczas niezwykle praktyczne. Warto pamiętać w takiej sytuacji o umieszczeniu lodówki i piekarnika na skrajnych końcach umeblowania – dla bezpieczeństwa sprzętu oraz własnego.

Posiadając kuchnię umieszczoną pod jedną ze ścian, można dowolnie zadysponować resztą przestrzeni salonu, gdyż faktyczna kuchnia będzie miała wówczas rozmiary korytarza, a mimo wszystko będzie bardzo funkcjonalna – szczególnie, że tak blisko z niej do salonu, w którym przyjemnie będzie się spożywało posiłki wraz z rodziną!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s