Jak przytulnie zaaranżować salon w bieli?

Białe wnętrza cieszą się coraz większą popularnością. Odpowiedni sposób aranżacji oraz dodatki i dekoracje sprawiają, że daleko im do szpitalnej sterylności i chłodu, jak bywają mylnie kojarzone. Wręcz przeciwnie- w białych pomieszczeniach możne być bardzo przytulnie, a jednocześnie lekko i przejrzyście.

Kolor ścian

Decydując się na pomalowanie ścian salonu na biało, powinniśmy przeznaczyć trochę czasu na odpowiedni dobór odcienia farby. Wbrew pozorom biel bieli nierówna, chociaż na próbnikach dostępnych w sklepach wydaje się, że wszystkie odcienie są takie same. Unikajmy zimnych, kojarzących się ze szpitalem, odcieni bieli. Lepiej sprawdzą się te cieplejsze, z którymi ładnie będą współgrały naturalne drewniane meble i dekoracje. O pomoc w wyborze warto poprosić dekoratora lub doradcę pracującego w sklepie.

Meble

Z bielą ścian przepięknie komponują się drewniane meble w naturalnych kolorach. Zarówno meble wykonane z drewna tańszego (sosna), jak i te z egzotycznych gatunków (heban, palisander) na tle białych ścian ukazują całe swoje piękno. Równie atrakcyjnie będą wyglądały białe skandynawskie meble, które są ponadczasowe i łatwe w aranżowaniu w różnym  stylu. Centralny punkt każdego salonu to kanapa. W pomieszczeniu utrzymanym w bieli sprawdzi się zarówno kanapa w neutralnym kolorze, jak i w wyrazistym, nasyconym odcieniu. Obydwa rozwiązania będą wyglądały bardzo atrakcyjnie. Kanapę dekorujemy ozdobnymi poduchami, które w jasnym salonie będą świetnie wyeksponowane.

Dodatki

Biały salon daje niesamowite możliwości dekorowania. Warto ustawić w nim dużo zielonych roślin w prostych donicach. Na ścianach zaaranżować galerię ze zdjęciami, plakatami oraz grafikami. Świetnie wyglądają galerie utrzymane w biało-czarnej stylistyce, ale w jasnym salonie możemy również poszaleć z kolorami, wkładając w ramy ciekawe postery kipiące nasyconymi odcieniami. Biały salon absolutnie nie musi być nudny. Diabeł tkwi w szczegółach tak drobnych jak dywan, kolorowy kilim na ścianie, czy ciekawa lampa.
Advertisements

One thought on “Jak przytulnie zaaranżować salon w bieli?

  1. Jasne wnętrze wydaje się przestronniejsze, a najbardziej podoba mi się przełamywanie go kontrastowymi kolorami. To jakby wydobywać kontury salonu 🙂 Na pewno wybrałabym białe, skandynawskie meble, ale kanapę wybrałabym w jakimś zdecydowanym kolorze. W 2018 roku jest modny kolor fioletowy i właśnie taką kanapę być kupiła. Dodatkowo ciemniejsza komódka i szare fotele z koniecznie wyrazistymi kolorami. Bardzo podobają mi się i sama szyję dekoracyjne poduszki do salonu. Poduszka futrzana pudrowy róż, turkus, czerwień, czy jasna szarość to moje ulubiony kolory 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s