Jak zaaranżować taras przed domem?

Ciekawa aranżacja tarasu, na którym będzie można się zrelaksować i spędzić mile czas to marzenie wielu osób. Szczęśliwi posiadacze balkonu czy tarasu mają obecnie spore pole do popisu. Gdy tylko nastaną ciepłe dni miejsce to staje się strefą wypoczynku. Podczas aranżowania tarasu warto kierować się przede wszystkim swoimi indywidualnymi potrzebami, chociaż kwestia estetyki również odgrywa niezwykle istotną rolę. Jak zatem urządzić taras na wiosnę?

Funkcjonalny i przytulny taras

Jeśli mamy możliwość zaaranżowania tarasu, to warto dobrze rozplanować dostępną przestrzeń, aby spełniał on wszystkie nasze potrzeby. Z całą pewnością potrzebne będą meble na taras, rośliny, oświetlenie i różnego typu dodatki. Jeśli chodzi o meble, to należy postawić na te odporne na działanie warunków atmosferycznych. Powinny być one także łatwe w czyszczeniu i najlepiej niewymagające konserwacji. Na taras godne polecenia będą zatem meble z technorattanu czy też z nierdzewnego aluminium.
Świetną opcją będą także meble z litego drewna, które są piękne i przyjemne w dotyku. Na tarasie warto ustawić sofę modułową, którą można dopasować do swoich potrzeb. Do tego przyda się stolik kawowy oraz rozkładane krzesła czy też leżak z miękkimi poduszkami. W przypadku tarasów świetnym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w stół z regulowanymi nogami, dzięki czemu będzie można go stabilnie ustawić także w przypadku nierównej powierzchni.

Jak zaaranżować taras przed domem?

Zanim przejdziemy do urządzania tarasu, warto najpierw zdecydować się na określony styl. Warto, aby taras stał się przedłużeniem salonu. Dla romantyków godne polecenia będą meble żeliwne czy rattanowe na taras, a dla osób preferujących styl nowoczesny sprawdzą się meble geometryczne czy te wykonane z ekorattanu. Jeśli cenimy sobie uniwersalne rozwiązania, postawmy na drewniane meble, które pasują praktyczce do każdego stylu. Na trasie sprawdzą się panele podłogowe, które dostępne są w różnych odcieniach. Przyda się także  grill, barek i szafka. Można także ustawić na tarasie ozdobną szafę na zapasowe pledy i poduszki.
Ciekawą opcją będzie także stylowa etażerka, wózek na kółkach, parasol ogrodowy czy zielnik. Jeśli chodzi zaś o oświetlenie, to miły nastrój stworzą lampiony, lampy LED i girlandy świetlne. Z dodatków polecić można terakotowe donice, a w nich kolorowe i kwitnące kwiaty. W przypadku drewnianej nawierzchni na tarasie, warto zestawić ją z dużymi ozdobnymi kamieniami i ścianą pokryta bluszczem. Zielone trawy i bambusy również będą strzałem w dziesiątkę.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s