Szkło w salonie – jak wprowadzić je do aranżacji?

Szkło jest materiałem, który coraz częściej jest wykorzystywany do aranżacji wnętrz, doskonale sprawdzi się w pokoju dziennym, także i takim połączonym z kuchnią. Szkło można z powodzeniem wprowadzić jako materiał wykończeniowy, ale i szklane dodatki i dekoracje będą stanowiły interesujące rozwiązanie.

Szkło jako element wykończenia wnętrza

Szkło w salonie z pewnością sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Dobrym pomysłem jest wykonanie dużego przeszklenia ścianki działowej w salonie lub wyłożenie ściany szklanymi panelami. Szkło w nowoczesnym wydaniu doskonale będzie też współgrać z kamieniem oraz cegłą. Dodatkowo, jeśli nasz salon jest połączony z kuchnią, szklane panele sprawdzą się do przestrzeni pomiędzy szafkami kuchennymi, tym bardziej jeśli kuchenne fronty są pokryte lakierem.

Szklane elementy w meblach systemowych

Szkło w salonie może też znaleźć się w samych meblach. Bez trudu uda się nam znaleźć w sklepach witrynki niemalże całkowicie wykonane ze szkła w formie gablot, ale i w nowoczesnych meblach systemowych często można spotkać szklane półki czy przeszkolone komody wzbogacone o efektowne podświetlenie ledowe. Zastosowanie szklanych elementów w samych meblach sprawia, że mają one nowoczesny charakter, ale i wydają się być mniej masywne i lżejsze. Ciekawą propozycją jest także szklany stolik kawowy lub też stół jadalniany ze szklanym blatem. Wysokiej jakości szkło hartowane sprawdza się w praktyce i może nam z powodzeniem służyć przez wiele lat.

Zobacz również: Odśwież salon na jesień

Szklane dekoracje oraz kryształy

Szkło będzie prezentowało się efektownie także w formie dodatków i bibelotów. To mogą być szklane świeczniki dodatkowo wzbogacone o kryształki, ale i na przykład szklane wazony w fantazyjnych kształtach. Wazon nie musi być wcale niewielkich rozmiarów – można zdecydować się nawet na duży wazon stojący, w którym zostaną umieszczone sztuczne kwiaty.

Szkło to oczywiście nieodłączny element różnego rodzaju witrynek, gdzie przechowujemy zastawę stołową, a więc szklanki, kieliszki, misy. Mają one nie tylko swoją funkcję praktyczną, ale i świetnie się prezentują jako ozdoba sama w sobie. Dodatkowo warto wspomnieć, że szkło jest łatwe do utrzymania w czystości. Spokojnie mogą więc zdecydować się na nie także i te osoby, które nie przepadają za bardzo za sprzątaniem. Zazwyczaj też o wiele łatwiej jest wpisać szklane dodatki i przedmioty w stylistykę nowoczesną niż klasyczną. Zawsze jednak można spróbować w pewien sposób połączyć te dwa style, aby stworzyć oryginalną i ciekawą przestrzeń do życia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s